Proběhl první Útěk do přírody

Proběhla první akce pod hlavičkou Útěku do přírody. Ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Vlašim jsme si užili prodloužený víkend plný zážitku a zajímavých informací.

 

Protože v pátek se účastníci sjížděli ve velkém časovém rozsahu, program odstartoval až v sobotu dopoledne a zaměřil se na dezinformace, argumentaci a argumentační fauly, sociální sítě a jejich rizika, ale také na velmi aktuální téma umělé inteligence a možností, které nám poskytuje. Odpoledne jsem strávili prohlídkou Vlašimi, jak města, tak především zámeckého parku, ve kterém se místní ČSOP úspěšně angažovalo v rámci jeho revitalizace.

V neděli jsme navázali na venkovní program a vyrazili jsme se podívat do Jinošovského lomu, kde jsem se seznámili s místními vodními živočichy a také jsme si vyzkoušeli terénní práci v podobě zbavování se nevhodných dřevin a rostlin. Oběd jsme strávili v dalším lomu, tentokrát v Křížovském. Odtud to pak byl již jen kousek do místního Domu přírody. Den jsem zakončili noční prohlídkou Starého vlašimského hradu.

Pondělí bylo ve znamení relaxace v parku s blokem seberozvoje a piknikového brunche. Po poledni jsme stihli ještě prohlídku vlašimské záchranné stanice. Pak již bohužel musel následovat odjezd zpět do víru velkoměsta…

Mrkni na fotky z tohoto prodlouženého víkendu 🙂

Pokud Tě tato akce oslovila, neváhej se přihlásit do Útěku do přírody. Příště s námi můžeš vyrazit i Ty! 🙂