Útěk do přírody

V roce 2023 jsme navázali na činnost Ekoklubu a společně s Chaloupkami rozjíždíme Útěk do přírody.

Rozcestník Útěku do přírody

#termíny #lokace #ubytování a doprava #aktivity #kontakt

Tyhle skvělé akce jsou cílené pro mladé lidi ve věku 14 – 18 let, kteří by se rádi čas od času vydali na víkend do přírody. Zajímavé lokality, nové informace a dovednosti jsou nepochybnou součástí projektu a spolu s příjemnou atmosférou tvoří dokonalý celek. V roce 2023 je naplánováno celkem pět termínů, pět Útěků do přírody, ve kterých procestujeme nejrůznější části republiky. Další rok uvažujeme mimo jiné i o akci v zahraničí.

REGISTRACE DO ÚTĚKU DO PŘÍŘODY

A jak teda budou akce vypadat? Co je jejich cílem a záměrem?

To záleží především na zájmech, nápadech a přáních samotných účastníků tohoto projektu. Hlavním společným elementem je nepochybně příroda, ale co bude dál, je ve hvězdách! V případě zájmu se rozhodně neváhej do projektu registrovat i Ty (o kousek výš)! Možnost ovlivňovat podobu akcí a samotné informace o nich Ti budou poskytnuty.

Fotky z předchozí akcí najdeš na Zoneramě.

Kdy budou jednotlivé akce?

Termíny pro školní rok 2023/2024 jsou již naplánované a jedná se o:

  • 29. 9. – 1. 10. 2023, Křivoklát
  • 10. – 12. 11. 2023, Praha
  • 8. – 10. 12. 2023, Vídeň
  • 1. – 3. 3. 2024
  • 26. – 28. 4. 2024
  • 31. 5. – 2. 6. 2024

     

Jaká je lokalita akcí?

Místa, kde se akce budou konat, nejsou ohraničena okresem a už vůbec ne krajem. Budou vybrána tak, aby byla co nejzajímavější a ideálně v kombinaci s odborníkem, který je v dané lokalitě jako doma a vyzná se! V roce 2023 jsou našimi jedinými hranicemi jen ty republikové, ale uvažujeme, že v roce 2024 překročíme i je.

A co ubytování a doprava?

Ubytování bude nepochybně přizpůsobeno dané lokalitě a jejím možnostem. Rozhodně se však nebojíme opustit naše drahé postele, vyrazit z pohodlí domova a opravdu do přírody utéct. Jednou třeba ve stanu na louce, podruhé v budově s vlastní karimatkou a spacákem, kdo ví…

Co se týče dopravy, ta bude individuální – akce budou začínat i končit v místě konání.

Na co se teda vlastně těšit?

Hlavně na získání nových informací, dovedností o přírodě a její ochraně, trocha bádání a budování ale i praktická, aktivní ochrana přírody, třeba i s kosou a hráběmi v ruce. Ve volných chvílích bychom se rádi zaměřili na aktivity kreativní a nebo hry.

Koho se mám ptát, když mám ještě otázku? Nebo kam směřovat náměty?

Neváhej a pokud se ještě chceš na něco doptat, určitě napiš nebo zavolej Ondřeji Kolouchovi na e-mail případně na číslo 721 044 871

 

       

Spolufinancováno Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Ministerstvo životního prostředí logo: Sedlec-PrčiceStátní fond životního prostředí logo: Sedlec-Prčice