Útěk do přírody

Uteč s námi ze všednosti!

Rozcestník Útěku do přírody

#termíny #lokace #ubytování a doprava #aktivity #kontakt

Tyhle skvělé akce jsou cílené pro mladé lidi ve věku 14 – 20 let, kteří by se rádi čas od času vydali na víkend do přírody. Zajímavé lokality, nové informace a dovednosti jsou nepochybnou součástí projektu a spolu s příjemnou atmosférou tvoří dokonalý celek. V roce 2024 jsou naplánovány zatím tři termíny, tedy tři Útěky do přírody, ve kterých procestujeme nejrůznější části republiky.

REGISTRACE DO ÚTĚKU DO PŘÍŘODY

A jak teda budou akce vypadat? Co je jejich cílem a záměrem?

To záleží především na zájmech, nápadech a přáních samotných účastníků tohoto projektu. Hlavním společným elementem je nepochybně příroda, ale co bude dál, je ve hvězdách! V případě zájmu se rozhodně neváhej do projektu registrovat i Ty (o kousek výš)! Možnost ovlivňovat podobu akcí a samotné informace o nich Ti budou poskytnuty.

Fotky z předchozí akcí najdeš na Zoneramě.

Kdy budou jednotlivé akce?

Termíny pro rok 2024 jsou zatím naplánované takto:

  • 1. – 3. 3. 2024
  • 19. – 21. 4. 2024
  • 31. 5. – 2. 6. 2024

     

Jaká je lokalita akcí?

Místa, kde se akce budou konat, nejsou ohraničena okresem a už vůbec ne krajem. Budou vybrána tak, aby byla co nejzajímavější a ideálně v kombinaci s odborníkem, který je v dané lokalitě jako doma a vyzná se!

A co ubytování a doprava?

Ubytování bude nepochybně přizpůsobeno dané lokalitě a jejím možnostem. Rozhodně se však nebojíme opustit naše drahé postele, vyrazit z pohodlí domova a opravdu do přírody utéct. Jednou třeba ve stanu na louce, podruhé v budově s vlastní karimatkou a spacákem, kdo ví…

Co se týče dopravy, ta může být vždy individuální, akce budou začínat i končit v místě konání. Je ale možné se vždy dopředu domluvit a zorganizovat hromadně i dopravu pro zájemce, případně celou skupinu.

Na co se teda vlastně těšit?

Hlavně na získání nových informací, dovedností o přírodě a její ochraně, trocha bádání a budování ale i praktická, aktivní ochrana přírody, třeba i s kosou a hráběmi v ruce. Ve volných chvílích bychom se rádi zaměřili na aktivity kreativní a nebo hry.

Koho se mám ptát, když mám ještě otázku? Nebo kam směřovat náměty?

Neváhej a pokud se ještě chceš na něco doptat, určitě napiš nebo zavolej na e-mail případně na číslo 721 044 871

 

       

Spolufinancováno Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Ministerstvo životního prostředí logo: Sedlec-PrčiceStátní fond životního prostředí logo: Sedlec-Prčice