Útěk do přírody

V roce 2023 navazujeme na činnost Ekoklubu a společně s Chaloupkami rozjíždíme projekt s názvem Útěk do přírody.

#termíny #lokace #ubytování a doprava #aktivity #kontakt

Tento projekt je určen pro studenty ve věku 14 – 18 let, kteří by se rádi vydali čas od času na víkend do přírody a v zajímavých lokalitách se dozvěděli nové informace nebo se naučili novým dovednostem. V roce 2023 je naplánováno celkem pět termínu, ve kterých budeme pořádat nejrůznější akce v různých částech republiky, další rok uvažujeme mimo jiné i o akci v zahraničí.

REGISTRACE DO PROJEKTU

A jak budou akce vypadat? Na co budou zaměřené? To záleží především na zájmech a nápadech samotných zaregistrovaných členů v tomto projektu. V případě zájmu se neváhej o kousek výše do projektu registrovat i Ty! Budeš dostávat informace o chystaných akcích a také získáš možnost ovlivňovat jejich podobu.

Kdy budou jednotlivé akce?

Termíny pro rok 2023 jsou již naplánované a jedná se o:

  • 14. – 16. 4. 2023, Vlašim
  • 2. – 4. 6. 2023
  • 21. – 25. 8. 2023, Kněžice
  • 29. 9. – 1. 10. 2023
  • 16. – 19. 11. 2023, Praha

Kde budou jednotlivé akce?

Lokace jednotlivých akcí nejsou omezeny jedním okresem nebo krajem. Budeme je vybírat dle toho, aby byly co nejvíce zajímavé a ideálně v kombinaci s odborníkem, který bude danou lokalitu velmi dobře znát. V roce 2023 jsou jediným omezením hranice naší republiky, ale uvažujeme, že v roce 2024 překročíme i je.

Jak to bude s ubytováním a dopravou?

Ubytování přizpůsobíme dané lokalitě a jejím možnostem. Rozhodně neplánujeme, že by ubytování muselo být nutně s postelemi a lůžkovinami, ani nemusí být nutně v budově. Jednou to může být ubytování ve stanu na louce, jindy na vlastní karimatce a se spacákem v nějaké budově. Kdo ví… 🙂

Co se týče dopravy, ta bude individuální. Akce budou začínat a končit v místě konání.

Na co se vlastně lze těšit?

Primárně je to získaní nových informací či dovedností o přírodě a její ochraně, trocha badání, ale i praktická ochrana přírody se kterou může být spojená také fyzická aktivita například s hráběmi nebo kosou :-). Rádi bychom se ale ve volných chvílích zaměřili i na jiné aktivity – ať už třeba herní nebo tvořivé.

 

Kam směřovat další otázky či náměty?

Směřuj je na Ondřeje Koloucha na e-mail , případně telefonicky na 721 044 871.

 

       

Spolufinancováno Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Ministerstvo životního prostředí logo: Sedlec-PrčiceStátní fond životního prostředí logo: Sedlec-Prčice