Poslední Útěk do přírody tohoto roku je za námi!

Pátý Útěk do přírody opustil hranice republiky a vedl až do Vídně. Ač to ještě pár hodin před odjezdem vlaku vypadalo, že bydlet budeme muset v Břeclavi, tak nakonec jsme po páteční desáté hodině večerní již obývali skautskou klubovnu nedaleko centra a z ní jsme se poté vydali ještě na krátkou noční procházku po okolí.

Sobotní program nás nejdříve zavedl do Zoologické zahrady Schönbrunn. Již po cestě k ní bylo jasné, že nás nečeká jednoduchý den, protože od rána hustě sněžilo a teploty byly dosti pod nulou. I přes nepřízeň počasí nás ale zahrada zaujala na tolik, že jsme v ní neplánovaně zůstali až do pozdního odpoledne. Následoval tedy pak již přesun rovnou na známé Vánoční trhy před vídeňskou radnicí a kdo chtěl, udělal si z trhů ještě kratší večerní procházku centrem Vídně.

Nedělní dopoledne jsme strávili v přírodovědeckém muzeu ve Vídni. Jedná se o jedno z největších a nejvýznamnějších muzeí na světě, takže nám jeho prohlídka zabrala čas až do ranného odpoledne. Cestou z muzea jsme si prohlédli další část centra Vídně včetně Hofburgu nebo státní opery. Bohužel po pozdním obědu už nám nezbýval čas na nic jiného než se vrátit do ubytování pro zavazadla a vyrazit na nádraží na náš spoj zpět do Česka.

Pět Útěků do přírody je již za námi a tento pátý byl zároveň posledním v tomto roce. Po krátké zimní pauze se ale v březnu 2024 Útěky opět vrátí na nové i staronové lokace a přinesou nové zážitky.