Listopadový Útěk je za námi…

I v listopadu proběhl další Útěk do přírody. Tentokrát jsme se trochu netradičně nevydali nikam daleko od hranic hlavního města a jeden den jsme strávili přímo v Praze.

Listopadový Útěk začal v sobotním pošmourném ránu na pražském Zličíně, kde jsme měli sraz se skupinou z oddílu Ginkgo z pražské základní organizace „Natura, quo vadis?“ a společně jsme se vydali do lesního revíru Ptice, kde se tato organizace stará o několik lokalit s ptačími budkami. Vybaveni žebříkem a základními nástroji pro jejich údržbu jsem se na jednu z lokalit vydali. Pomocí skvělé orientace v terénu pak účastníci našli v terénu všechny zaznačené budky, vyšplhali k nim, vyčistili je a vše potřebné zapsali do sdílených tabulek. Následně jsem se vydali za dodávkou na nejvyšší kopec v okolí, což v nepříliš hezkém počasí byl opravdu silný zážitek. Zde jsem pomohli s pár dalšími budkami, odevzdali zapůjčené věci a vydali se na autobus zpět do Prahy.

Závěr dne jsme strávili ve Vodárenské věži na Letné, kterou jsme si prohlédli od zdola až do posledního patra s galerií, zahráli si deskové hry a promítali filmy až do pozdních nočních hodin.

Nedělní dopoledne bylo vyhrazeno na odpočinek a snídani. Až po jedenácté hodině jsme se vydali směrem na Karlovo náměstí, kde jsme si v Novoměstské radnici vyzvedli materiály k šifrovací hře. Hra se tematicky zaměřila na období výstavby Nového města a jeho zakladatele Karla IV. Hra nás zavedla přes Karlovo náměstí, kolem přírodovědecké fakulty až ke kostelu sv. Apolináře. Závěr hry jsem si užili v parku Na Karlově, kde byla tato akce ukončena.