Útěk do přírody – výjezd na Jižní Moravu

Na další Útěk do přírody účastníci čekali o něco déle, ale dočkali se! V rámci březnové akce se vydali na Jižní Moravu, konkrétně do obce Kobylí. Ve spolupráci s ČSOP Morava pro ně byl nachystán aktivní víkend a jako bonus se přidalo i krásné počasí, na začátek března se dá říci, že velmi netypické.

V sobotu ráno jsme se v rámci naší bohužel lehce prořídlé skupiny vinou nemocí, se kterými se bohužel roztrhl pytel, vydali vyšplhat na nedalekou stráň na kobylských Lácarech. Společně s našimi skvělými průvodci Johanou a Adamem jsme se zde pustili do hrabání této posečené stráně, odnosu kupek na zimoviště a vybírání kamení. Práce byla do oběda hotova. Zvládli jsme se tak přesunout na další lokaci, o kterou se základní organizace stará. Jednalo se o Morkůvky, kde jsme pomohli s kouskem výřezu Svídy krvavé a následným pálením. Když se začalo stmívat, vyrazili jsme zpět na ubytování, kde na nás čekal hrnec plný výborné večeře. Po dojedení a chvilkové relaxaci jsme vyrazili do místní restaurace na společenské hry, ve hrách jsme pak pokračovali i po návratu na ubytování do pozdních hodin.
Neděle již byla v rámci plánování programu mnohem kratší, protože Jižní Morava byla pro většinu účastníků daleko od domova. I přesto jsme s batohy na zádech zvládli výlet na Kobylí vrch, na kterém se nachází velmi netradiční rozhledna pojmenovaná jako Stezka nad vinohrady. Dále jsme pokračovali do obce Vrbice, kde jsme viděli místní vinné sklípky i malinký větrný mlýn. To už se ale nachýlil čas k odjezdu a my se vydali zpět do Kobylí na nádraží a odtud se kousek po poledni vlakem rozjeli do svých domovů.

Moc děkujeme organizátorům z ČSOP Morava, že si na nás vyhradili čas a doufáme, že jsme alespoň trochu pomohli v jejich ochranářských aktivitách.