První Útěk do přírody v novém školním roce

Jako první destinaci pro Útěk do přírody v novém školním roce 2023/2024 jsme zvolili Křivoklátsko. S ubytováním přímo v podhradí a obklopeni krásnou přírodou místní CHKO jsme si užili krásný aktivně-odpočinkový víkend.

 

V pátek večer jsme si sešli v prostorách Informačního střediska, které nám poskytlo zázemí na celý víkend. Vesměs herní aktivity a večeře nás pomalu ale jistě přesunula až k půlnoci a k času jít pomalu ale jistě spát.

I přesto jsme v sobotu ráno stihli vstát a vyrazili jsme s panem Kasalickým z místního ZO ČSOP Křivoklát na procházku po CHKO Křivoklát. Dozvěděli jsme se něco o historii, přítomnosti i budoucnosti této oblasti, což zahrnovalo i možné vyhlášení národního parku v této lokalitě. Trasa se nakonec natáhla na pěkných 19 kilometrů. Z toho důvodu byla podvečerní procházka na hrad Křivoklát jen v pár lidech a ostatní zůstali odpočívat na ubytování. Ti co se na cestu vydali zažili konec doprovodného programu v rámci tzv. Křivoklání, hradní trhy i nečekané brodění místního potoka. Po návratu jsem se pustili do grilování masa, uzenin, sýrů, batátů a brambor. Večerní program se nakonec protáhl až do pozdních nočních hodin.

Nedělní program byl již ve znamení odpočinku – pod vedením jedné z účastnic jsem si netradiční metodou zkusili zapálení ohně a poté jsme se věnovali hrání her. Krátce po poledni jsme se vydali na cestu zpět domu.

Fotky z víkendu naleznete na naší Zoneramě.