Dunajský umělec – výsledky proběhlých ročníků

Motto: Prozkoumej Dunaj.

 

Řeka je nenahraditelný pramen života. Kromě toho může být místem k odpočinku, hrám i sportu, divokým zdrojem energie i klidnou kolébkou rybářských loděk, nástrojem obnovy i zkázy.

Na této stránce naleznete výsledky již proběhlých ročníků soutěže Dunajský umělec.

19. ročník (2023)

V národním kole byla komisí vybrána tato díla: ve výtvarné kategorii pro děti zvítězil oddíl mladých ochránců přírody ČSOP Ledňáček s dílem Most do řeky Lethé, druhé a třetí místo obsadili žáci 5.E ze ZŠ T. G. Masaryka v Sušici se svými díly Naše řeka a Soutoky. První místo mezi juniory v této kategorii patří členům oddílu mladých ochránců přírody ČSOP Zálesák Teplice a jejich dílu Zadržování vody. Všechna díla si můžete prohlédnout v galerii.

V kategorii Mapy, která tentokrát nepostupovala do mezinárodní úrovně soutěže, obsadila první místo mezi juniory Adéla Stejskalová s mapou Lidic, na druhém místě jsou Simona Marková a Lucie Zvolánková s mapou Evropy. Všechny autorky jsou ze ZŠ Proseč u Skutče.

Vítězům gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast. Vítězná díla mezinárodního kola soutěže si můžete prohlédnout zde.