Vítr do plachet 2019

Vedeš oddíl nebo pomáháš s jeho vedením a hodila by se ti nějaká akce, kde se přiučíš dovednostem terénní výuky, pochytíš alespoň základy ochrany přírody a třeba se i naučíš poznat rozdíl mezi bukem a habrem? Pak je kurz Vítr do plachet přesně pro tebe.

Primárně je akce určena pro středoškoláky, kteří rozjíždí svou „kariéru“ vedoucího (instruktora, rádce, …), ale určitě se bude hodit i ostříleným matadorům. Náplní kurzu budou badatelské činnosti v přírodě, aneb hrajeme si s dětmi v lese, a aniž by to tušily, něco je učíme. Krom odborného programu bude čas i na zpěv s kytarou, oheň, jídlo i spánek.

Kdy: 10.–12. 5. 2019

Kde: v dřevěném srubu u Volduch (západní Čechy), GPS: 49.7887767N, 13.6183953E

Cena: 300,- (v ceně je doprava, ubytování, strava,…)

S sebou: spacák, karimatku, ešus, lžíci, hrníček, přezůvky a věci, bez kterých se neobejdeš (zpěvník, kytara, léky na alergii, potřeby osobní hygieny, oblečení na spaní,…).

Sroubek u Volduch je malebné místo s krbem, kuchyňkou (chápej kamna na dříví), palandou na spaní, indiánskou saunou a kadibudkou s výhledem do lesa, kde kůrovec ještě neřádí. Nedaleko je studánka, koupací rybník Habr, památný buk a bývalé hradiště. Na místo se nejlépe dostanete vlakem do Rokycan a z nich autobusem do obce Volduchy (zbývající 1,5 km po svých). Nebo pěšky z vlakových zastávek Holoubkov či Svojkovice. K místu vedou i silnice, takže i auto lze využít (parkování na kraji lesa, pro cca 4 vozy).

Cestu na kurz i z něj ti proplatíme (do výše hromadné dopravy).

Termín se blíží, tak neotálej s přihlášením. Na tvou přihlášku počkáme jen do konce dubna.

Přihlašovací formulář

S případnými dotazy se obracej nejlépe přímo na mě.

Za organizační tým (Lenka, Anička a Žužu) tě zdraví

Lenka