S Útěkem do přírody jsme obešli Svět

Druhý Útěk do přírody zamířil do jihočeské Třeboně. O víkendu jsem stihli poznat krásy tohoto městečka, podívat se do záchranné stanice, navštívit Dům přírody a obejít také celý rybník Svět.

V Třeboni jsme se objevili v pátek večer. I tak jsme se podívali v rámci Noci kostelů do kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Vyrazili jsme také na nákup a prohlídli si noční historické centrum města.

Sobotní dopoledne jsme trávili v záchranné stanici. Pomáhali jsme se sázením bylinek a prohlédli jsme si zachráněná zvířátka v místní minizoo, kde největší ohlas sklidila Krkavčice Pepina. Následně jsme pokračovali do místního Domu přírody a prohlédli si zahrady třeboňského zámku. Po nich jsem se již vydali obejít celý Svět, ač jen v podobě výletu kolem místního rybníku. Cestou jsem minuli i známou Schwarzenberskou knížecí hrobku, kostel sv. Jiljí a nechybělo ani zchlazení v samotném rybníku Svět. Večer jsme využili k opékání buřtů, klobásek a grilování hermelínů.

Neděle byla ve znamení odpočinku, prohlídky denního centra města s výšlapem na radniční věž a poměrně brzkého odjezdu zpět do víru velkoměsta.

Všechny fotky z tohoto Útěku nalezneš na naší Zoneramě.

A příště neváhej a vyraž i ty na Útěk do přírody, stačí se přihlásit do celého projektu 🙂 Další akce proběhne v září…