Dubnový Útěk do přírody

I v dubnu jsme se rozhodli udělat víkendovou akci pod hlavičkou Útěku do přírody. Najít vhodný termín se ukázal jako neřešitelný problém, každý z potencionálních účastníků měl velmi rozdílné časové požadavky. I přesto jsme se ale v pár lidech ve velmi různorodém počasí sešli a navštívili v rámci našeho hlavního města dvě akce.

V sobotu jsme navštívili malešický Den Země, tedy akci nazvanou Ekofest. Hlavní pořadatelem akce je 01/14 ZO ČSOP „NATURA QUO VADIS?“ a tak jsme nejdříve pomohli s přípravou akce a poté jsme si již mohli užít opravdu bohatý program. Pořadatele ani návštěvníky naštěstí neodradilo mrholivé počasí. Ač by se mohlo zdát, že na takové akci člověk stráví maximálně dvě, tří hodiny, nakonec jsme na akci zůstali až do večera.

Druhý den, za již mnohem lepšího počasí, jsme vyrazili do Prokopského údolí, kde jsme se potkali s barrandovskou základní organizací ČSOP 01/87 STROM. Název této základní organizace krásně korespondoval s tímto dnem, protože jsme pomáhali se sázením stromů, na kterých se organizace dohodla s Lesy hl. m. Prahy. Po dosázení stromů jsme se vydali Prokopským údolím na skoro již letní procházku a po ní jsme již každý zamířili do svého domova.

Moc děkujeme oběma organizacím za krásné víkendové akce a uvidíme, kam zamíříme v dalšími měsíci.

Na fotky můžeš mrknou na naši Zoneramu a pokud s námi ještě na akce Útěk do přírody nevyrážíš, tak neváhej a registruj se 🙂